09 października, 2021

Nikt nie lubi, gdy jego sprzęt wolno pracuje. Często jednak źle diagnozujemy przyczynę tego stanu rzeczy. W wielu sytuacjach kolosalną różnicę poczujemy, gdy zdecydujemy się na wymianę dysku. 

Komputer długo się uruchamia i wolno pracuje – co robić?

Często bywa tak, że praca na naszym komputerze lub laptopie staje się coraz bardziej uciążliwa. Sprzęt wolno się uruchamia, programy otwierają się w nieskończoność, a komfort naszej codziennej pracy jest wyjątkowo niski. Czasem komputer wyłącza się sam z siebie, zaczyna wydawać dziwne odgłosy lub z własnej inicjatywy wyłącza programy. Jest to moment, w którym warto rozważyć wymianę dysku.

Co istotne, poprawa jakości nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Niektórzy obawiają się tego, że od razu trzeba wymieniać cały sprzęt na lepszy, ale w wielu przypadkach nie jest to prawdą. Przede wszystkim w starszych urządzeniach dobrze jest wymienić dysk HDD na SSD.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy w naszym przypadku byłoby to pomocne rozwiązanie, warto oddać laptopa czy komputer do oględzin w serwisie. Specjaliści z PC Top Serwis ocenią, jakie rezultaty da nam wymiana dysku. Może się okazać, że nasze problemy rozwiążą się szybciej, niż się tego spodziewaliśmy!

Zalety dysku SSD

Dysk SSD stanowi zdecydowanie lepszą alternatywę dla dysku HDD. Jest szybszy, mniej awaryjny, w dodatku zapewnia bardziej stabilną pracę. Właśnie dlatego za jego pomocą często udaje się „ożywić” starsze komputery czy laptopy. Nagle dostają one drugie życie i znów stają się dla nas wartościowymi urządzeniami.

Wśród istotnych zalet dysków SSD znajduje się między innymi kwestia temperatur. Jak wiemy, przegrzewanie się laptopa czy komputera może doprowadzić do niepożądanych następstw. Nowsze dyski oferują pod tym względem znacznie lepsze możliwości, dzięki czemu nasz sprzęt może pozwolić sobie na znacznie więcej.

Istotną różnicę stanowi również kwestia prędkości zapisu oraz odczytu danych. Różnica jest widoczna gołym okiem. Zwykła wymiana dysku może sprawić, że nasze urządzenie zacznie działać kilka razy szybciej bez podejmowania innych czynności. Programy nie będą już uruchamiały się w nieskończoność, tak samo nasz system będzie działał sprawniej.

Zaletą jest również sama cena. Patrząc na oferowane możliwości, dyski SSD nie kosztują wiele. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że od razu poprawiają komfort naszej pracy. Odpowiedni dysk dla naszego sprzętu warto wybrać wraz z fachowcem – pomoże on nam wybrać model odpowiedni do naszych potrzeb.

Wymiana dysku – serwis z Krakowa

W PC Top Serwis eksperci pomogą nam tak ulepszyć nasz sprzęt, aby ten w jak najlepszym stopniu wykorzystał swój potencjał. Poza tym sam proces wymiany dysku przeprowadzą w bezpieczny dla naszego laptopa sposób. Zabezpieczą nasze najważniejsze dane, a także wykonają za nas pracę, której lepiej nie powierzać nowicjuszom.

Warto raz jeszcze podkreślić, że wymiana dysku HDD na SSD jest wyjątkowo skutecznym sposobem na poprawę pracy naszego laptopa bądź komputera. Zależnie od wybranego przez nas modelu, możemy przyspieszyć działanie naszego systemu nawet kilkunastokrotnie.

W dzisiejszych czasach często narzekamy na zbyt krótką dobę. Z tego powodu nie warto marnować czasu na oczekiwanie, aż uruchomi nam się komputer, otworzy dany program, a pasek postępu w końcu osiągnie sto procent. Zdecydowanie lepiej jest postawić na codzienny komfort – to zdecydowanie mniej frustracji oraz większa wygoda codziennej pracy.